VETERAN SPORCULARIMIZA DUYURU

Veteranlarda yapılan Badminton turnuvalarının disipline edilmesi, Federasyon...

Devamını oku...
13-15-17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ TALİMATI'2018

13-15-17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ...

Devamını oku...
15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası (Ranking Sistemi-Bölgesel) Talimatı

15 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI (RANKİNG...

Devamını oku...

17 YAŞ ALTI AVRUPA ŞAMPİYONASI SEÇMESİ (05-08 EKİM 2017-ANKARA)

Mayıs 2017’de yapılan 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası Seçme Talimatı gereği; Avrupa Şampiyonası’na katılacak sporcularımızın performansını sürekli üst düzeyde tutmak, geçen 3 aylık süreçte son durumlarını belirlemek ve 21-29 Kasım 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak olan 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek amacıyla Milli Takım Seçmesi yapılacaktır.

Katılım Şartları;  

1-Doğum tarihleri; 2001-2003 doğumlular.

2-22-24 Eylül 2017 tarihinde yapılan ÖN ELEME milli takım seçmesinde teklerde ilk 4, çiftlerde ilk 2’de yer almış olmak,

4-Mayıs ayında yapılan 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası seçmelerinde; teklerde ilk dört sırada yer alan, çiftlerde ilk iki sırada yer alan sporcular,

Genel Açıklamalar;

- Seçmeler 5 kategoride (Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler) yapılacaktır. Bir sporcu en fazla iki kategoride oynayabilecektir.

- Seçmeler sonunda; teklerde ilk 4 sırayı, çiftlerde ilk 2 sırayı alan sporcular; 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası Milli Takımında yer alacaklardır. Takımda hangi sporcunun ne oynayacağına yapılacak hazırlık kamplarında karar verilecektir.

- Teklerde ilk üç, çift erkek ve çift bayanlarda ilk iki, karışık çiftlerde ilk üç, 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası ferdi müsabakalarında da yer alacaklardır.

- Seçme maçlarında maç başına Federasyonumuz 2 adet, üçüncü sete uzaması halinde üçüncü tüytop topu temin edecektir. Bu nedenle antrenörlerimizin seçmelere gelirken tüytop getirmeleri gerekmektedir. Daha fazla kullanımlarda sporcu kendi imkanıyla karşılayacaktır.

 - Seçmelerde sistem katılımcı sayısına göre belirlenecek olup; Teknik kurul ve Federasyonumuz yönetim kurulu tarafından ilan edilecektir. Federasyonumuz ve  teknik kurulu seçmede gerekli gördüğü değişiklikleri yapmak hakkına sahiptir.

Harcırah;

Seçmelerde tek erkeklerde ilk 4, tek bayanlarda ilk 4, çift erkeklerde ilk 2, çift bayanlarda ilk 2 ve karışık çiftlerde ilk 2’ye giren sporculara ve antrenörüne bir gün öncesi, bir gün sonrası ve seçme günleri harcırahı ve yol ücreti ödenecektir. 

Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

Başvurular kulüp veya antrenör onaylı olarak gönderilecektir.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar