VETERAN SPORCULARIMIZA DUYURU

Veteranlarda yapılan Badminton turnuvalarının disipline edilmesi, Federasyon...

Devamını oku...
13-15-17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ TALİMATI'2018

13-15-17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ...

Devamını oku...
15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası (Ranking Sistemi-Bölgesel) Talimatı

15 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI (RANKİNG...

Devamını oku...

BÜYÜKLER OLİMPİYAT ELEMESİ MİLLİ TAKIM SEÇMESİ (30 EYLÜL-02 EKİM 2017-ANKARA)

KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Her 3 ayda bir Dünya sıralamasında Tek Erkekler, Tek Bayanlar ve Çift Bayanlarda ilk ikiye girip Olimpiyat Havuzu bütçesi ile Olimpiyat eleme müsabakalarına giden sporcular dışında Federasyon bütçesi imkanları ile 2020 Olimpiyatlarına kota puan müsabakalarına gönderilecek sporcuları belirlemek amacıyla Milli Takım seçmesi yapılacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ : 25 Eylül 2017 Saat 18.00’e kadar federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atmanız gerekmektedir.

Katılım Şartları;  

1-Doğum tarihleri; 1982-2003 doğumlular.

2-Son 3 yıl içerisinde (2017-2016-2015 yılları) uluslararası müsabakalarda oynamış olmak,

3-Olimpiyat Havuzunda yer alan sporcular seçmeden muaf olacaklardır.

Genel Açıklamalar;

1-Seçmeler olimpiyatlara katılma hedefimiz olan 3 kategoride; tek erkekler, tek bayanlar ve çift bayanlarda yapılacaktır. Bir sporcu en fazla bir kategoride oynayabilecektir.                  (Not : Ayrıca Çift Erkekler ve Karışık Çiftler seçmelerinin yapılıp yapılmayacağına başvuruya göre karar verilecektir. Spor Genel Müdürlüğünün almış olduğu karara göre bundan böyle kendi imkanları ile müsabakalara gidecek sporculara Millilik Belgesi verilmeyecektir. Bu nedenle Çift Erkekler ve Karışık Çiftler seçmelerine katılacak sporcuların başvurularına göre seçme yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir.)

2-Seçmelerde başarılı olan sporcular, federasyonumuzun Ankara Keçiören Olimpiyat Hazırlık merkezinde yapacağı milli takım kamplarına (yol hariç ayda en az 12 gün ya da 6+6 gün) katılmayı taahhüt etmiş olacaklardır. Kamplara katılmayan sporcular müsabakalara gönderilmeyecektir.

3-Seçmeler sonunda; teklerde ilk 2, çift bayanlarda ise birinci olan sporcular müsabakalara federasyon imkanı ile katılacaklardır.

3-Seçmeler sonunda; teklerde 3 ve 4.olan, çift bayanlarda 2 ve 3.olan sporcular müsabakalara kendi imkanları ile katılacaklar, federasyonumuzdan 100 Euro destek alacaklardır.

4-Seçmeler sonunda; teklerde 5-8.sırada yer alan, çift bayanlarda 4-6.sırada yer alan sporcular müsabakalara kendi imkanları ile katılabileceklerdir. Teklerde 9.sıra ve sonrası, çift bayanlarda da 7.sıra ve sonrasında yer alan sporcular müsabakalara kendi imkanı ile de olsa katılamayacaklardır.

5-Seçme maçlarında maç başına Federasyonumuz 3 adet, üçüncü sete uzaması halinde dördüncü tüytop topu temin edecektir. Bu nedenle antrenörlerimizin seçmelere gelirken tüytop getirmeleri gerekmektedir. Daha fazla kullanımlarda sporcu kendi imkanıyla karşılayacaktır.

6-Seçmelerde sistem katılımcı sayısına göre belirlenecek olup; Teknik kurul ve Federasyonumuz yönetim kurulu tarafından ilan edilecektir. Federasyonumuz ve  teknik kurulu seçmede gerekli gördüğü değişiklikleri yapmak hakkına sahiptir.

Harcırah;

Seçmelerde tek erkeklerde ilk 4, tek bayanlarda ilk 4, çift bayanlarda ilk 3’e giren sporculara ve antrenörüne bir gün öncesi, bir gün sonrası ve seçme günleri harcırahı ve yol ücreti ödenecektir. 

Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

Başvurular kulüp veya antrenör onaylı olarak gönderilecektir.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar