Sayın Hamza Yerlikaya Misafirimiz

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'yı Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne gelişinde Türkiye Badminton...

Devamını oku...
Turkey International-2018

Turkey International 2018

 

...Devamını oku...
11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Badminton Federasyonu faaliyet programında yer alan ‘11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’ 29...

Devamını oku...
Turkey Junior International-2018

Turkey Junior International 2018

Devamını oku...

15 YAŞ ALTI AVRUPA ŞAMPİYONASI SEÇMESİ (05-07 Ocak 2018)

16-18 Şubat 2018 tarihlerinde Rusya/Kazan’da yapılacak olan 15 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası’na gidecek sporcuları belirlemek amacıyla Milli Takım Seçmesi yapılacaktır.

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU TARİHİ : 03 Ocak 2018 Saat 18.00’e kadar federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atmanız gerekmektedir.Başvuru formu için tıklayınız...

Katılım Şartları;  

1-Doğum tarihleri; 2004-2006 doğumlular.

2-2016 ve 2017 yılları 13 Yaş Altı Balkan Şampiyonası kadrosunda yer almış olmak (Liste için tıklayınız)

3-2017 yılı 13 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası'nda ilk 3 ve 15 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda çiftlerde ilk 3, teklerde ilk 8'de yer almış olmak (Liste için tıklayınız)

4-2017 yılında uluslararası müsabakada oynamış olmak, (Gelen yoğun istek üzerine eklenmiştir)

Genel Açıklamalar;

- Seçmeler 5 kategoride (Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler) yapılacaktır. Bir sporcu en fazla iki kategoride oynayabilecektir.

- Seçmeler sonunda; tek erkek ve tek kızlarda ilk iki sırada yer alan, çiftlerde birinci olan sporcular federasyon imkanı ile 15 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’na katılabileceklerdir. Çift Erkek, Çift Kız ve Karışık Çiftlerde ikinci olan sporcular ise Avrupa Şampiyonası’na kendi imkanları ile katılabilecektir. İkinci sırada yer alan sporcuların katılamaması durumunda üçüncü olan çift yine kendi imkanı ile katılabilecektir.

- Milli takıma seçilen sporcular 04-12 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak olan milli takım kampına katılacaklardır.

- Seçme maçlarında maç başına Federasyonumuz 2 adet, üçüncü sete uzaması halinde üçüncü tüytop topu temin edecektir. Bu nedenle antrenörlerimizin seçmelere gelirken tüytop getirmeleri gerekmektedir. Daha fazla kullanımlarda sporcu kendi imkanıyla karşılayacaktır.

 - Seçmelerde sistem katılımcı sayısına göre belirlenecek olup; Teknik kurul ve Federasyonumuz yönetim kurulu tarafından ilan edilecektir. Federasyonumuz ve  teknik kurulu seçmede gerekli gördüğü değişiklikleri yapmak hakkına sahiptir.

Harcırah;

Seçmelerde tek erkeklerde ilk 2, tek kızlarda ilk 2, çift erkeklerde, çift kızlarda ve karışık çiftlerde birinci olan sporculara ve antrenörüne bir gün öncesi, bir gün sonrası ve seçme günleri harcırahı ve yol ücreti ödenecektir.

Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

Başvurular kulüp veya antrenör onaylı olarak gönderilecektir.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar