Dünya Gençler Sıralaması ve 2018 Yaz Gençlik Olimpiyatları’na puan veren Türkiye Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası Ankara’da sona erdi.

Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde 4 gün süren organizasyona 14 ülkeden toplam 201 sporcu katıldı.

Turnuvaya, Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Genel Sekreter İsa Ayan, Badminton Federasyonu eski Başkanı Akın Taşkent, Yönetim Kurulu Üyesi Akif Sıtkı Esen, Disiplin Kurulu üyesi Bilal Turan Küçükarpacı ve Yaşar Demir katılımda bulundu.

Türkiye, 165 Türk Badmintoncunun yer aldığı turnuvada 3 Altın, 2 Gümüş ve 4 Bronz madalya ile en fazla madalya alan ülke oldu.

Tek Erkekler kategorisi; 1. Kartikey Gulshan Kumar, 2. Arnaud Merkle, 3. Dmitriy Panarin, 3. Cristian Savin

Tek Kızlar kategorisi; 1. Vaishnavi Reddy Jakka, 2. Anastasiia Pustinskaia, 3. Nazlıcan İnci, 3. Hristomira Popovska

Çift Erkekler kategorisi; 1. Mehmet Çapar & Emre Sönmez, 2. Semih Baha Başakın & Serkan Uğurlu, 3. Berkay Çiçen & Tayfun Taşdemir

Çift Kızlar kategorisi; 1. Bengisu Erçetin & Nazlıcan İnci, 2. Zehra Erdem & İlayda Nur Özelgül, 3. Cansu Erçetin & Yasemen Bektaş

Karışık Çiftler kategorisi; 1. Emre Sönmez&Bengisu Erçetin 2. Dmitriy Panarin&Anastasiia Pustinskaia 3. Danyio Bosniuk&Valyeriya Masayio 3. Mehmet Çapar&İlayda Nur Özelgül

Olimpiyatlara katılım puanı verecek olan Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvası ise 18 – 21 Aralık 2017 tarihleri arasında Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde düzenlenecek.

Federasyon Başkanı Murat ÖZMEKİK: ‘Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ Dedi.