17 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası 17 - 20 Ağustos 2018 tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Sad sona erdi.

4 gün süren turnuvada takım müsabakalarında ikinci olan Milli Takımımız, ferdi müsabakalarda da 20 madalya’dan 10’unu almayı başardı.

Madalya mücadele sonunda 10 madalya almaya hak kazanan Ay yıldızlı 17 Yaş Altı Badminton Milli Takım Sporcularımızdan Tek Erkekler kategorisinden Sezgin Kelebek ŞAMPİYON, Hilmican Şimşek 2. ; Tek bayanlar kategorisinden Ayça Özgür 2. , Zeynep Akdeniz 3. ; Çift Bayanlar kategorisinden Cansu Erçetin ve Yasemen Bektaş ŞAMPİYON,  Çift Erkekler kategorisinden Sezgin Kelebek ve Semih Baha Başakın ŞAMPİYON, Yunus Emre Karakaş ve Barış Özkan 2. , Karışık Çiftler kategorisinden Cansu Erçetin ve Semih Baha Başakın 2. oldular.

Milli Takımımız; 3 Altın, 4 Gümüş, 3 Bronz ve 1 Gümüş Takım madalyası ile toplam da 11 madalya ile guru ve sevinç ile ülkemize dönüyor.

Federasyon Başkanı Murat Özmekik; öncelikle sporcularımıza üstün başarılarından dolayı tebrik ederken, ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti ve desteklerinin artarak devamını diledi.