Olimpiyat Eleme Puan Turnuvalarından, RSL Kharkiv Internatıonal 2018 Badminton Turnuvası 29 Ağustos – 02 Eylül 2018 tarihleri arasında Ukranya’nın Kharkiv şehrinde sona erdi.

33 ülkeden 100 kişi katılım gösterdiği turnuvada, Milli Badmintoncularımız 1 Altın ve 1 Gümüş madalya almaya hak kazandı.

2016 Rio Olimpiyat Sporcumuz Özge Bayrak tüm rakiplerini mağlup ederek ŞAMPİYON oldu. Altın madalyanın sahibi Bayrak, sırasıyla Ukraynalı rakibi Valyeriya Masaylo’yu 2-0, Moldovyalı rakibi Vlada Gınga’yı 2-0, Hindistanlı rakibi Prashi Joshı’yı 2-0, Danimarkalı rakibi Irına Amalie Andersen’i 2-0, Takım arkadaşı ve aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyat Sporcusu Neslihan Yiğit’i 2-1, Takım arkadaşı Aliye Demirbağ’ı 2-1 mağlup etti.

Finalde, Şampiyon Özge Bayrak’a 2-1 mağlup olan Milli Badmintoncu Aliye Demirbağ ise turnuvayı 2. olarak bitirdi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Federasyon Başkanı Murat ÖZMEKİK, Ukrayna’da sona eren Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasında Türk Finali yaşanmasından dolayı mutluluğunu dile getirdi. Ülkemize bu gururu yaşattıkları için sporcularımıza ve antrenörlerine teşekkür etti.

Sözlerini bitirirken, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, desteklerinin artarak devam etmesini temenni etti.