Türkiye Badminton Federasyonu’nun 2018 faaliyet programında yer alan ve Badminton Federasyonu Eski Başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu anısına gerçekleşen ‘Masterlar ve Halk Badminton Cumhuriyet Kupası’ sona erdi.

‘Masterlar ve Halk Badminton Cumhuriyet Kupası’ 26 – 28 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapıldı.

24 ilden, 131 sporcunun madalya mücadelesi sonunda, Federasyon Başkanı Murat Özmekik, 1993-1997 yılı eski Federasyon Başkanı Akın Taşkent ve kurul üyeleri ödüllerini verdi.

Ödül alanlar arasında Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik’te vardı. Özmekik 45 Yaş Üstü Masterlar Tek Erkekler Şampiyonu oldu.

3 gün süren şampiyonada sporcular; 35+ yaş, 40+yaş, 45+yaş, 50+yaş, 55+yaş, 60+yaş, 65+yaş olmak üzere 7 yaş grubunda yarıştılar.

Ödül töreni ardından, Federasyon Başkanı Özmekik 25. yıl anısına; Badminton’a 25 yıldır emeği geçen veteranlara tabak hediye etti.

Sonuçlar:

MS 65
1.Atilla İlhan   Bursa
2.Ali Dereli     Adana
3.Mehmet Yavaş   Bursa

XD 60
1.Ömer Ceylan+Meral Koşma    Ankara
2.Ayhan Sağın+Mübeccel Ersudaş    Ankara             
3.Osman Ersudaş+Ayten Bayar         Ankara

Master-Çift Erkekler 60+
1.İbrahim Çam+Nesim Yalvarıcı     Manisa/Sakarya
2.Ahmet Gül+Selçuk Öztoprak       Erzincan/Bursa

WS 60
1.Meral Koşma     Ankara
2.Sultan Dereli     Adana
3.Mübeccel Ersudaş    Ankara

MS 60
1.Sezai Demirel     Eskişehir
2.Ömer Ceylan      Ankara
3.Osman Ersudaş        Ankara

Master-Tek Erkekler 60+
1.Nesim Yalvarıcı      Sakarya
2.Selçuk Öztoprak     Bursa
3.İbrahim Çam           Manisa

MD 55
1.Ali Demirci+Baha Tekin    Mersin/Ankara
2. Halit Olgun+Şamil Pöç    Ankara
3. Ali Dereli+Mehmet Yavaş     Adana/Bursa

MS 55
1.Baha Tekin      Ankara
2.Sadettin Erol   Bursa
3. Nihat Demir    Muş

XD 50
1.Sadettin Erol+Ayşegül Doğan    Bursa
2.İbrahim İlbek+Gönül Emirağaoğlu    Niğde/Nevşehir
3.Erol Sipahioğlu+Hanife Topuz     Nevşehir
3.Ali Demirci+Selmin Demirci         Mersin

WD 50
1.Zehra Certel+Ayşegül Doğan     Antalya/Bursa
2.Gönül Emirağaoğlu+Hanife Topuz      Nevşehir
3.Nuriye Günay+Hanife Temuçin           Adana

WS 50
1.Zehra Certel      Antalya
2.Yıldız Yaprak     Hatay
3.Selmin Demirci    Mersin

MS 50
1.Adil Canımoğlu    Niğde
2.Ali Dönmez          Ankara
3.İsmail Durmuş      Hatay

MD 45
1.Şenol Alçıkaya+Mehmet Sarıgöz     Ankara
2.Adil Canımoğlu+İbrahim İlbek          Niğde
3.Ali Dönmez+Erol Sipahioğlu            Ankara/Nevşehir
3.Muzaffer Akyiğit+Fettah Genç         Adana/K.Maraş

WS 45
1.Nursel Ceylan       Denizli
2.Neslihan İbaş        Nevşehir
3.Elif Gerçeker         Ankara

MS 45
1.Şenol Alçıkaya       Ankara
2.Muzaffer Akyiğit     Adana
3.Fettah Genç           K.Maraş
3.Mehmet Sarıgöz    Ankara

Master-Tek Erkekler 45+
1.Murat Özmekik        Ankara
2.Mustafa Babacan    Antalya
3.Turgut Sönmez        Nevşehir

XD 40
1. Ahmet Yılmaz+Berna Erim    Adana/Antalya
2.Cüneyt Bekçi+Ayfer Pınar      Hatay
3.Yücel Demirezen+Ülkü Demirezen        Ankara             
3.Celalettin Aksel+Handan Tepeközcan   Hatay

Master-Çift Erkekler 40+
1.Yüksel Başaran+Ersoy Korer      Mersin/İstanbul
2.Mustafa Babacan+Erkin Er          Antalya
3.Fatih Dülger+Ramazan İmamoğlu      Ankara

WS 40
1.Bengi Nil Keskiner       Hatay
2.Fatma Bahar                Hatay
3.Ülkü Demirezen           Ankara                                        

Master-Tek Bayanlar 40+
1.Serpil Babacan        Antalya
2.İmran Doğan            Ankara
3.Elif Yörüker Çelik     Kayseri

MS 40
1.Melih Aydın     İstanbul
2.Üzeyir Sarı      Konya
3.Suvat Duyar    Ankara
3.Ahmet Alkaya   Ankara

Master-Tek Erkekler 40+
1.Yüksel Başaran     Mersin
2.Zafer Şahin            Kastamonu
3.Ersoy Korer           İstanbul
3.Şener Dağlı           İstanbul

XD 35
1.Orhan Ray+Nuriye Günay      Adana
2.Mehmet Tabakçıoğlu+Feride Mügecan Torinç   Adana
3.Tufan Eker+Yasemin Kavurmacı       Hatay/Mersin

Master-Karışık Çiftler 35+
1.Nevzat Denerel+Ulviye Beşe      KKTC
2.Gökhan Cürül+Serpil Babacan     Antalya
3.Ayhan Baydil+Gülay Savaşgan    Kastamonu/Antalya

WD 35
1.Fatma Bahar+Bengi Nil Keskiner        Hatay
2.Berna Erim+Yasemin Kavurmacı        Antalya/Mersin
3.Nursel Ceylan+Feride Mügecan Torinç      Denizli/Adana

Master-Çift Bayanlar 35+
1.Elif Yörüker Çelik+Gülay Savaşgan       Kayseri/Antalya
2.Meral İnan+Ayşegül Yıldız                     Ankara/İstanbul
3.Fersun Gergin+Sevilay Süner Şahutoğlu     Konya/Hatay

MD 35
1.Orhan Ray+Ahmet Yılmaz        Adana
2.Orhan Ertan+Mehmet Tabakçıoğlu     Adana
3.Asım Altay+Serdar Eroğlu         Ankara
3.İbrahim Ümran Akdağcık+Serkan Avşar      Niğde

Master-Çift Erkekler 35+
1.Barış Boyar+Zafer Şahin         Çorum/Kastamonu
2.Nevzat Denerel+Hakan Keskin       KKTC/Ankara
3.Yusuf Ateş+Emre Soykut                Antalya/Eskişehir
3.Emre Demirel+Mustafa Tatar          Elazığ

WS 35
1.Sinem Keçeci         Ankara
2.Zehra Akdemir                                                     
3.Hacer Baysal         Hatay

Master-Tek Bayanlar 35+
1.Ulviye Beşe       KKTC
2.Sevilay Süner Şahutoğlu       Hatay
3.Fersun Gergin       Konya

MS 35
1.Tufan Eker         Hatay
2.Serkan Avşar     Niğde

Master-Tek Erkekler 35+
1.Barış Boyar       Çorum
2.Hakan Keskin    Ankara
3.Mustafa Tatar    Elazığ
3.Emre Soykut     Eskişehir